Unilever prodává pozemek s továrnou v Nelahozevsi

přidáno: 3. 11. 2010 7:02, autor: Neznámý uživatel
Pozemek o rozloze 87 tisíc metrů čtverečních se rozhodla prodat společnost Unilever. Na pozemku se nacházejí moderní výrobní, skladové a kancelářské objekty o celkové ploše přes 30 tisíc metrů. Prodejem nemovitosti byla pověřena poradenská společnost Cushman & Wakefield.

Unilever nemovitost koupil v privatizaci v roce 1992 a provedl rozsáhlou modernizaci. Výrobní objekty disponují např. hydraulickými rampami a mají přímé výjezdy. Areál splňuje standardy ve vztahu k životnímu prostředí a půda není kontaminována. „Pozemek je situovaný přímo u Vltavy a umožňuje tak využít vodu z řeky pro chladící účely. Kromě čističky odpadních vod má také vlastní studnu, což předurčuje areál pro potravinářský průmysl, vlastní zdroj pitné vody vyžadují například nápojářské firmy nebo mlékárny,“ říká Jaroslav Kaizr z průmyslového týmu Cushman & Wakefield.

Původní továrna byla v Nelahozevsi postavena v roce 1932 a sloužila pro výrobu olejů, margarínů a mýdla. Unilever po privatizaci výrobu mýdel a kosmetiky postupně omezil a zavedl výrobu dvou hlavních produktů – majonézy Hellmann´s a rostlinných tuků (Hera, Rama, Perla). Areál se nachází 25 kilometrů od mezinárodního letiště Praha-Ruzyně a dva kilometry od teplické dálnice D8. Je napojen na železnici přímou železniční smyčkou.


Zdroj: http://realit.cz/aktualita/unilever-prodava-pozemek-s-tovarnou-v-nelahozevsi

Comments