V Brně-Novém Lískovci chtějí novou zónu pro bydlení

přidáno: 25. 3. 2011 2:23, autor: Neznámý uživatel
V Brně-Novém Lískovci chtějí, aby na území mezi Chironovou a Pražskou ulicí na hranici s Bosonohami vznikla nová zóna pro bydlení. Koncept územního plánu ji navrhuje jen v jedné variantě, v další počítá s komerčními stavbami. Mohly by tam tak vzniknout obchody, objekty pro vědu a výzkum, ale také skladiště či supermarket. Komerční využití proto obě městské části odmítají, řekla starostka Nového Lískovce Jana Drápalová (SZ).

Novolískovečtí kvůli nesouhlasu s komerční zástavbou v lokalitě poslali na magistrát vyjádření, kde tuto variantu územního plánu odmítli. Úředníci musejí připomínku vypořádat. Buď jí vyhoví, nebo odmítnutí dobře zdůvodní. Územní plán budou schvalovat městští zastupitelé. V případě nesouhlasu lze poté finální dokument napadnout u soudu.

Drápalová dodala, že území Nového Lískovce je už dnes téměř celé zastavěné, takže místní radnice se soustředí hlavně na ochranu současných obyvatel. Požaduje třeba to, aby městskou část od dálnice D1 a přivaděče na ni (Bítešské ulice) odděloval v územním plánu zelený pás. „Aby tam byla do budoucna možnost udělat prachové a hlukové stínění,“ popsala starostka. Novolískovečtí zastupitelé odmítli také výstavbu v zahrádkářské koloni nad Kluchovou ulicí. Naopak nad ulicí Petra Křivky je podle Drápalové nová výstavba možná. Zpracovaná studie tam počítá s bytovými i rodinnými domy.

Nový Lískovec má 11 tisíc obyvatel a patří k sídlištním brněnským městským částem. Starou zástavbu tvoří rodinné domy. Lískovec je přitažlivý okolní přírodou – hned nad panelovými domy se nachází přírodní rezervace Kamenný vrch, kde kvete koniklec velkokvětý. Zahrádky ve svahu nad městskou částí navíc obepíná les.

Zdroj: http://realit.cz/aktualita/v-brne-novem-liskovci-chteji-novou-zonu-pro-bydleni

Comments