Vědeckotechnický park v Roztokách oficiálně otevřen

přidáno: 8. 12. 2011 1:40, autor: Neznámý uživatel
Roztoky, 10. listopadu 2011: Výzkum a vývoj spalovacích motorů pro automobilky a motorů s alternativními pohony. Proto tyto účely vznikl v Roztokách u Prahy vědeckotechnický park, ve kterém spojí své síly vědci a podnikatelé. Na výstavbu energeticky úsporné budovy a vybavení nejmodernějšími technologiemi šlo více než 140 milionů korun z programu Prosperita, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) Evropské unie.

„Hlavním úkolem vědeckotechnického parku je poskytnout partnerům unikátní prostředí pro rozvoj jejich inovačních aktivit a kapacity pro účely aplikovaného výzkumu a vývoje,“ říká hlavní manažerprojektu Hugo Jandl. Práci v parku o celkové užitné ploše 4 200 m² najde přibližně 150 kvalifikovaných pracovníků.

„Vědeckotechnický park Roztoky spojuje vědu, technologie a inovační podnikání. Vzniká tak potenciál, který Česká republika potřebuje k dalšímu ekonomickému rozvoji. Věda a výzkum jsou totiž klíčovou oblastí, díky které můžeme zvýšit konkurenceschopnost České republiky,“ vysvětluje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

„Naše společnost při přípravě a výstavbě VTP Roztoky uplatnila zkušenosti a znalosti z předchozích investičních projektů,“ říká generální ředitel společnosti Trigema Marcel Soural a dodává: „Vědeckotechnický park Roztoky představuje dlouhodobou investici, která je ukázkou smysluplného využití evropských dotací.“ Trigema v minulých letech úspěšně realizovala projek Kongresového centra Academic v Roztokách a Sportrelax centra na Monínci.

Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci společnosti Trigema, fakulty strojní ČVUT v Praze, která je jeho hlavním partnerem, agentury CzechInvest v čele s generálním ředitelem Miroslavem Křížkem, Komerční banky, která projekt spolufinancovala, a místní samosprávy.

Zdroj: http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/vzdelavani-veda-a-vyzkum/otevreny-vedeckotechnicky-park-roztoky/1000504/62390/?rtc=3

Comments