V Edenu vyroste nová multifunkční hala

přidáno: 25. 2. 2011 1:20, autor: Neznámý uživatel
V sousedství fotbalového stadionu Slavie by měla do roku 2013 vyrůst nová hala pro deset tisíc diváků. Počítá se s využitím pro házenou, futsal a kulturní akce. Součástí projektu je i ledová plocha, zda by se sem mohli v budoucnu přesunout červenobílí hokejisté nikdy nepotvrdil.

Výstavbu nové haly na svém webu oznámila společnost E Side, která spravuje fotbalovou Synot Tip Arénu. Kapacita by měla být deset tisíc diváků.

"Aréna bude poskytovat prostory pro bohaté sportovní a kulturní využití, mimo jiné futsal, basketbal, házenou, koncerty, taneční party, ledová plocha,“ uvedl na svém webu E Side.

E Side ovšem nepotvrdil, že by se do nové haly mohli přestěhovat hokejisté Slavie. Ty momentálně nastupují v O2 Areně, kde je ale trápí vysoký nájem a malé návštěvy. Nový hokejový stánek chtěla postavit společnost Slavia Plaza (klon E Side) v sousedství současné tréninkové haly v Edenu.

Plán ale zkrachoval v momentě, kdy valná hromada SK Slavia rozhodla o tom, že nedá k dispozici pozemky.
Součástí stavebních úprav v Edenu budou i úpravy v jižním rohu Synot Tip Arény, kde vyroste zázemí pro Bohemians 1905 a 31 bytů. V nové multifunkční hale by neměly chybět restaurace, obchody, či kavárny.

Zdroj: http://sport.ihned.cz/c1-50677460-v-edenu-vyroste-nova-multifunkcni-hala

Comments