V holešovské zóně vznikne technologický park za 150 milionů korun (4.6.2010)

přidáno: 9. 6. 2010 2:31, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:22 ]
V průmyslové zóně Holešov vyroste technologický park. Projekt přijde na 150 milionů korun, z toho 112,5 milionu korun činí evropská dotace. Areál bude určen inovativním firmám s výzkumným a vývojovým potenciálem. Součástí parku budou i prostory pro začínající podnikatele. Práci zde může najít až 140 lidí.
 
Industry Servis ZK je společnost založená a vlastněná Zlínským kraje. Vznikla v roce 2005. Její hlavní náplní je příprava a následný provoz holešovské zóny. Areál technologického parku, který vyroste v centru průmyslové zóny, budou tvořit tři hlavní objekty. Ve dvou najde sídlo samotný technologický park, v třetím pak bude podnikatelský inkubátor. V této budově bude také sídlo společnosti Industry Servis ZK a Technologického inovačního centra (TIC), které je odborným garantem projektu holešovského parku. Stavba areálu začne letos, s jejím dokončením se počítá v pololetí příštího roku.

Technopark Brno

„V technologickém parku najdou své místo inovačně zaměřené subjekty s delší historií, vlastním produktem, povětšinou zaměřené na nové materiály či informační a komunikační technologie. Řada z nich bude mít rovněž vazbu na univerzity,“ řekla ředitelka TIC Daniela Sobieská. TIC je společným podnikem Zlínského kraje a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho posláním je podpora a zkvalitňování zázemí pro podporu podnikatelských aktivit. Své aktivity nyní centrum vyvíjí především ve Zlíně, kde již delší dobu provozuje vědeckotechnický park či podnikatelský inkubátor.

Strategickou průmyslovou zónu připravuje Zlínský kraj přibližně tři roky. Slibuje si od ní pokles nezaměstnanosti, snížení rozdílu průměrného výdělku v regionu a celé České republice, zrychlení tempa růstu hrubého domácího produktu a oživení podnikatelského prostředí. Nezaměstnanost ve Zlínském kraji na konci dubna činila 10,7 procenta. O rok dříve míra nezaměstnanosti činila 8,8 procenta. Úřady práce evidovaly na konci letošního dubna 32.578 lidí, kteří mohli ihned nastoupit do práce.