V Novoměstské ulici vznikne nové obchodní centrum

přidáno: 26. 8. 2011 2:59, autor: Neznámý uživatel
Žďár nad Sázavou/ Pravděpodobně již v příštím roce se lidé ve Žďáře nad Sázavou dočkají dalšího obchodního centra. Nákupní areál se bude nacházet v oblasti mezi ulicí Novoměstská a průmyslovou zónou v Jamské ulici. Celé centrum má zabírat plochu o výměře kolem 36 tisíc metrů čtverečních a skládat se bude z celkem čtyř objektů. Ten největší z nich má patřit hypermarketu Tesco. Lidé v něm budu moci nakoupit především potravinářský sortiment. „Zbývající tři budovy budou patřit dalším obchodům. O jaké se však bude konkrétně jednat, to nám zatím investor nesdělil, jelikož jednání s těmito subjekty stále ještě probíhají,“ nechal se slyšet druhý žďárský místostarosta Ladislav Bárta. Převážně by se ale mělo jednat o prodejny s nepotravinářským zbožím.

nove-nakupni-centrum-tesco-zdar-nad-sazavou

Přestože pozemky, na nichž takzvané „Obchodní centrum Novoměstská“ vyroste, nepatří městu, podle vedení Žďáru jsou pro tento účel v územním plánu vymezeny. „Navíc jsme rádi, že ta lokalita změní konečně vzhled,“ konstatovala žďárská starostka Dagmar Zvěřinová. Ve zmiňované oblasti se totiž teď nalézá několik chátrajících budov, ve kterých byl dříve provozován plemenářský podnik. Většina z nich je ale už delší čas nevyužívaná a rozpadá se.
K nákupnímu areálu, jehož výstavba by měla být podle všeho dokončena do konce roku 2012, se budou lidé dostávat ze silnice I/19. Ta je hlavním tahem na Nové Město na Moravě a Bystřici nad Pernštejnem. Aby bylo zamezeno dopravním komplikacím v místech napojení, plánuje investor rozšíření silnice. Vznikly by tak na ní nové připojovací a odbočovací pruhy. Vybudovány mají být také autobusové zastávky, prodloužena kanalizace a realizována přeložka vodovodního řadu.

Zdroj: http://www.zdarskypruvodce.cz/2011/07/v-novomestske-ulici-vznikne-nove-obchodni-centrum/

Comments