V Praze možná vyrostou dvě nové kancelářské věže

přidáno: 20. 8. 2010 3:40, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 6:49 ]

Krajský úřad Zlínského kraje schválil z hlediska vlivu na životní prostředí záměr společnosti INEXprojekt na Praha bude mít možná dvě nové kancelářské budovy. Jejich stavbu plánuje společnost Pankrác, v jejímž čele stojí byznysmen a bývalý tenista Milan Šrejber. 

Vyplývá to z dokumentace předložené firmou k posuzování vlivů stavby na životní prostředí (EIA). Věže by měly vyrůst v Praze 4 na Pankráci vedle nákupního centra Bauhaus. Obě mají mít 35 460 metrů čtverečních podlahových ploch a pracovat by v nich mělo přes 2,5 tisíce lidí.

Pankrácká pláň se stala oblíbenou lokalitou také pro další developery. Do povědomí Pražanů se zapsala hlavně výškovými domy, v nichž jsou především kanceláře. Společnost ECM nedaleko nich začala stavět další výškovou budovu s luxusními byty. Stejně jako v předešlých případech se výstavba mrakodrapu nelíbí některým občanským sdružením. Další kancelářský projekt plánuje v lokalitě společnost Skanska Property, která ho nedávno koupila od ECM.

Firmu řídí bývalý tenista

"Posuzovaný záměr je sice situován poněkud mimo centrum Pankrácké pláně, nicméně bez realizace dokončení dopravního napojení prostoru zástavby na ulici 5. května by zvýšení intenzity dopravy vlivem posuzované výstavby významně negativně přispělo k již dnes velmi dopravně zatížené Pankrácké pláni a ulice Budějovické," stojí v dokumentaci k projektu společnosti Pankrác.

Firmu Pankrác kontroluje podle její poslední výroční zprávy uložené ve Sbírce listin z 91 procent lucemburská společnost H.R.K.S., Šrejber vlastní devět procent a je zároveň předsedou představenstva. Společnost podniká v realitách. Mezi její největší projekty patří plán na výstavbu více než tisícovky nových bytů v pražské Uhříněvsi.

Šrejber se do povědomí veřejnosti zapsal nejen jako úspěšný sportovec. V minulosti čelil obvinění z tunelování investičních fondů, které založil a spravoval. Jeho stíhání žalobci zastavili v roce 2007.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/v-praze-mozna-vyrostou-dve-nove-kancelarske-veze-fbs-/ekonomika.asp?c=A100720_183435_ekonomika_vem