V pražských Čestlicích má vyrůst největší nákupní park

přidáno: 20. 8. 2010 7:16, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 7:35 ]
Koncem roku 2012 chce investor Develon rozšířit nákupní možnosti u sjezdu na dálnici D1 v Praze.

Nákupní zóna v Praze-Čestlicích se významně rozšíří. Developer Develon tam plánuje výstavbu nákupního parku za více než 800 milionů korun.

"Pozemek pro Čestlice Retail Park je přímo u sjezdu budoucího exitu 8 u dálnice D1," potvrdil Michal Soták, development manager ve společnosti Develon. Exit 8 má být zprovozněn koncem tohoto roku. Nákupní park, jenž dá práci stovce lidí, pak za následující dva roky.

"Bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet trh, velké řetězce dnes neexpandují," komentoval časový harmonogram projektu Soták. Investor před několika dny zažádal o EIA (posudek o vlivu stavby na životní prostředí) a v nejbližších měsících chce získat územní rozhodnutí.

Čestlice Retail Park se s užitnou plochou o téměř 26 tisících metrech čtverečních stane zřejmě největším nákupním parkem v Česku, odhaduje Ondřej Vlk, analytik z realitně poradenské společnosti Jones Lang LaSalle. Narozdíl od nákupních center, kde jsou obchody pod jednou střechou, jsou tzv. retail neboli nákupní parky skupinou nejméně tří samostatně stojících prodejen, které jsou umístěny v těsné blízkosti.

Více na: http://hn.ihned.cz/c1-45735220-v-prazskych-cestlicich-ma-vyrust-nejvetsi-nakupni-park