V příbramské nemocnici opraví křídlo D1

přidáno: 2. 12. 2011 0:29, autor: Neznámý uživatel
2923

V Oblastní nemocnici Příbram, a. s., ve čtvrtek zahájí kompletní rekonstrukci křídla D1, v němž najdou zázemí především ambulance operačních oborů. Výstavba si vyžádá přibližně 200 miliónů korun a bude hrazena z evropských fondů.

Práce by měly skončit koncem května příštího roku, sdělila 12. října ČTK mluvčí nemocnice Monika Boušková.
Vedle ambulancí by měl být v budově umístěn také stacionář, sál očního oddělení, gastrocentrum a pracoviště oddělení zobrazovacích metod včetně CT. Součástí stavby bude výměna inženýrských sítí, změna vnitřních dispozic, výměna oken, zateplení obvodového pláště budovy, úprava venkovních prostor, ale i vybudování dosud neexistujícího čtvrtého patra. Stejně jako jiné stavební úpravy i tato rekonstrukce bude provedena za plného provozu, aby nebyla omezena poskytovaná zdravotní péče.
Komplexní rekonstrukce křídla D1 monobloku navazuje na stavbu nových pavilonů C a F za 200 miliónů korun a dosud neskončenou přestavbu křídla D3, která má trvat do konce roku. Náklady na tuto rekonstrukci, jejímž výsledkem by měl být nový pavilon s lůžky chirurgie, ortopedie a příslušnými ambulancemi, činí 185 miliónů korun a hradí je kraj prostřednictvím úvěru. V budoucnu mají být v příbramské nemocnici ještě modernizovány budovy D2, D4, případně infekce.
Kraj podle hejtmana MUDr. Davida Ratha v poslední době investoval do svých nemocnic více než dvě miliardy korun a další 1,5 miliardy má připraveno. Hejtman ale zároveň přiznal, že moderní pavilony jsou náročnější z provozního hlediska. Zastupitelé kvůli tomu před časem schválili dotaci kolem 80 miliónů korun pro příbramskou a kladenskou nemocnici, kde se moderní pavilony nedávno otevíraly. D. Rath poukazuje na to, že pacienti mají vyšší komfort a budovy jsou kompletně klimatizované.

čtk


Zdroj: http://www.zdravky.cz/zpravodajstvi/z-domova/v-pribramske-nemocnici-opravi-kridlo-d1

Comments