V průmyslové zóně začal stavět první investor

přidáno: 19. 1. 2011 1:41, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 19. 1. 2011 1:42 ]

Zlínsko - Průmyslová zóna v Holešově ožívá stavebním ruchem. První ze šesti investorů chce začít vyrábět už letos.

První investor zahájil stavbu svého závodu v areálu Strategické průmyslové zóny Holešov. Jde o otrokovickou společnost POKART, která se zabývá především výrobou kartonových obalů. Svou činnost v nových prostorách by měla zahájit ještě v letošním roce.

„Firma POKART zakoupila v zóně 19 000 čtverečních metrů. V novém provozu bude zaměstnáno 70 pracovníků, celková výše investice činí přibližně 70 milionů korun. Stavební firma vybraná investorem musí nejprve v rámci zemních prací odstranit ornici, která bude následně využita k zúrodnění polí v okolí zóny. Na staveništi se budou pohybovat také archeologové, kteří u každé stavby v zóně realizují záchranný výzkum,“ sdělil výkonný ředitel společnosti Industry Servis ZK Jakub Černoch s tím, že momentálně se v zóně staví i na jiných místech.

Šest firem

Na jarní měsíce připravují výstavbu také další společnosti, například MRB Sazovice. Doposud svůj zájem investovat v holešovské zóně deklarovalo šest firem. Pokud se budou jejich záměry realizovat, nabídnou v zóně více než 1 000 pracovních míst.

Zdroj: http://www.denik.cz/ekonomika/v-prumyslove-zone-zacal-stave20110117.html

Comments