V zóně Triangle se staví tři nové továrny

přidáno: 27. 5. 2011 0:38, autor: Neznámý uživatel
Chomutovsko, Žatec - Vyrábět se v nich budou díly do aut a opravovat turbíny. Noví investoři zaměstnají dohromady zhruba tisíc lidí.

V průmyslové zóně Triangle u Žatce se staví tři nové továrny. Zahraniční investoři v nich zaměstnají dohromady tisícovku lidí. Šanci získat tam práci mají i Chomutované.

Ve východní části zóny, u silnice Staňkovice – Bítozeves, vyrůstají haly společností Solar Turbines a Panattoni. V minulých dnech zahájila stavební práce v západní části areálu také firma Gestamp. Deníku to potvrdila Magdalena Hanáčková, mluvčí Ústeckého kraje, který strategickou průmyslovou zónu vlastní.

Jako první začala letos v Triangle stavět dceřiná společnost amerického Caterpillaru – Solar Turbines. Od příštího roku bude v nových halách opravovat plynové turbíny z celé Evropy, Afriky a Středního východu. Zaměstnat chce postupně až 450 lidí, provoz v opravárenském centru by měl být zahájen příští rok.

„Ještě letos budou v zahraničí proškoleni první naši noví zaměstnanci, do konce roku jich budeme mít 42. Platí také termín otevření nového centra v zóně Triangle – duben 2012,“ řekl viceprezident firmy Solar Turbines Peter Taylor.

Na sousedním pozemku už staví halu také Panattoni, v Triangle chce vyrábět plastové komponenty k přístrojovým palubním deskám do automobilů. Společnost chce zahájit provoz továrny v druhé polovině letošního roku a zaměstná 150 lidí.

Třetím novým investorem, který začal se stavebními pracemi v Triangle, je španělská společnost Gestamp, která v ČR investuje prostřednictvím dceřiné společnosti Mediolope. V západní části zóny postaví továrnu na ocelové lisované výrobky pro automobilový průmysl, v plném provozu by v ní mělo práci najít kolem tří stovek lidí.

V zóně Triangle dosud postavily továrny japonské společnosti IPS Alpha a Hitachi. První továrna začala v Triangle růst v roce 2006, kvůli výrobě LCD monitorů ji stavěla společnost IPS Alpha. Ta je nyní přejmenovaná na Panasonic. O pár měsíců později postavila v sousedství továrnu na výrobu televizorů Hitachi. Ta ji ale v roce 2009 opustila, když výrobu televizorů na Žatecku zcela ukončila a propustila na osm set svých zaměstnanců. Objekt si od Hitachi pronajala dočasně Solar Turbines.
 
Zdroj: http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/v-zone-triangle-se-stavi-tri-nove-tovarny20110515.html
Comments