Kuchařů, dělníků a finančních poradců je málo, firmy se po nich shánějí marně

přidáno: 20. 8. 2010 6:13, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 13. 9. 2010 6:21 ]

Na úřadech práce přibývá nabídek. Zájemci se ale nehrnou – vhodných kandidátů na tato místa je málo a nejsou schopni plnit požadované podmínky. Vůbec nejvíce je sháňka po finančních poradcích, kuchařích, servírkách a dělnících. 

Všech možných informací ze soukromí využívali náboráři podniku Pragokov Láďa Pitras a Oto Vacák, aby pak pracovníky přetáhli do svého podniku. Nabízeli závodní byty, stejně jako rekreace ROH.

Řeč je o filmu Já to tedy beru, šéfe...! V něm na nedostatkové pozice přetahovali lidi hlavní představitelé Luděk Sobota a Petr Nárožný. Za minulého režimu, kdy panovala drtivá přezaměstnanost a lidi do jednotlivých fabrik chyběli, to byla praxe opravdu běžná."Podstata měla reálný základ, a i dnes je to velmi podobné. V minulosti byly platy svázané tabulkami a přeplácet nedostatkové profese nikdo nemohl. Proto velkou roli hrály benefity, jako především schopnost podniku zajistit pro své zaměstnance tenkrát velmi nedostatkové byty," říká Jiří Halbrštát z personální agentury Manpower.

Více na: http://ekonomika.idnes.cz/kucharu-delniku-a-financnich-poradcu-je-malo-firmy-se-po-nich-shaneji-marne-15m-/ekonomika.asp?c=A100805_1428093_ekonomika_spi