Zlínská univerzita plánuje investice za více než miliardu korun

přidáno: 3. 1. 2011 4:03, autor: Neznámý uživatel
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně plánuje v následujících pěti letech významně obnovit a rozšířit infrastrukturu pro výzkum, experimentální vývoj a inovace. Investice za více než miliardu korun jsou většinou podmíněné evropskými dotacemi. Na některé plánované projekty, které hodlá začít realizovat v následujícím roce, už peníze získala. Vyplývá to z investiční strategie pro léta 2011 až 2015.

Strategie počítá například s výstavbou Laboratorního centra fakulty technologické na místě bývalého koupaliště, později tržiště, Baťák. Náklady jen na stavební část přesahují 537 milionů korun. Pozemky, na kterých se má stavět, patří městu. Radnice se záměrem školy počítá, uzavřená je smlouva o smlouvě budoucí na koupi pozemků. V případě, že půjde vše podle plánu, škola začne objekt stavět v polovině příštího roku. Začátkem nového roku zahájí stavbu Centra polymerních systémů. Vyroste mezi Antonínovou ulicí a třídou Tomáše Bati. Jeho cílem bude aplikovaný výzkum pro potřeby automobilového průmyslu. Investice přijde na 896 milionů Kč, z toho náklady na přístrojové vybavení činí 200 milionů korun.

V příštím roce škola zahájí i stavbu vědeckotechnického parku pro informační a komunikační technologie na zlínském sídlišti Jižní Svahy, kde sídlí fakulta aplikované informatiky. V budově budou mít sídlo i inovační firmy. Rozpočet činí 250 milionů korun. Nové kapacity chce škola vybudovat i pro fakultu humanitních studií včetně Institutu zdravotnických studií. Investovat bude také do kolejí. Rekonstrukci plánuje například v budově ve Štefánikově ulici. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně k 1. lednu 2011 oslaví deset let od svého vzniku. Projekt budoucí univerzity se ve Zlíně připravoval od 90. let 20. století, kdy k místní pobočce Vysokého učení technického v Brně (Fakultě technologické) přibyly Fakulta managementu a ekonomiky a Institut reklamní tvorby a marketingových komunikací. Dnes je na jejích šesti fakultách zapsáno přes 13 500 studentů. Univerzitu tvoří fakulta technologická, fakulta managementu a ekonomiky, fakulta multimediálních komunikací, fakulta aplikované informatiky, fakulta humanitních studií a fakulta logistiky a krizového řízení.

Zdroj: http://realit.cz/aktualita/zlinska-univerzita-planuje-investice-za-vice-nez-miliardu-korun

Comments